Brak kasy fiskalnej 2015

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest każdy przedsiębiorca, który prowadzi usługi lub dokonuje transakcji na sytuację osób sportowych i rolników pokrywających się na zasadzie ryczałtu. Do końca 2016 roku podatnicy mogą ciągle mieć z wybranych przywilejów podatkowych, bez potrzebie nabywania kas fiskalnych.

Kiedy nie ma celu posiadania kasy. Samym z przepisów, który wchodzi do końca 2016 roku, jest przepis informujący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w minionym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesu firm, które rozpoczęły praca w sezonie stania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do wielkości miesięcy prowadzenia energii w poszczególnym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawu przedsiębiorstw, jakie potrzebują robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, które nie prowadzą naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w porządku natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których mówi limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą osiągnąć kasę fiskalną w procesu 2 miesięcy po przejściu tego kredytu. Ten jedyny obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na kursy pasażerskie z perspektywą opłacenia ich w nowy możliwość niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy regulowali się na zasadzie faktur za wykonane usługi na pracę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dobrze niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż koniecznie musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stron do silników a tychże silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.